6 szín

program


Sári bíró
8

Sári bíró

Bíróválasztásra készül a falu. Az eddigi bírót "Sári bíró"-nak csúfolják, mert helyette felesége, Sári intézi az ügyeket. Most is ő egyengeti férje útját a választáson, de az nem akar tovább bíró maradni. Összefog fiával, Jóskával és az ellenjelölt Pengő Kovács leányával, Lizivel, akik csak akkor lehetnek egymáséi, ha Pengő lesz az új bíró.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 19. Oktober 2012 19:00

Móricz Zsigmond: SÁRI BÍRÓ
zenés vígjáték két részben
A Turay Ida színház előadása.

Az előadásban Móricz Zsigmond gyűjtése alapján nyírségi népdalok, hangszerek hallhatók, eredeti nyírségi népviselet látható.

Bíróválasztásra készül a falu. Az eddigi bírót "Sári bíró"-nak csúfolják, mert helyette felesége, Sári intézi az ügyeket. Most is ő egyengeti férje útját a választáson, de az nem akar tovább bíró maradni. Összefog fiával, Jóskával és az ellenjelölt Pengő Kovács leányával, Lizivel, akik csak akkor lehetnek egymáséi, ha Pengő lesz az új bíró. Terve sikerül, egyhangúlag megválasztják a lány apját, így fia feleségül veszi az új bíró leányát, és mert ekként a bírói tiszt továbbra is a családban marad, a volt Sári bíró ambiciózus asszonya továbbra is beleszólhat a falu ügyeibe.

Móricz Zsigmond örököseinek az engedélyét a Hofra Kft. közvetítette.

Aktuelt


“Színdarabot csinálni valahogy régi álmom volt, mert szép, kreatív dolog. De eddig hiányzott a drámám hozzá. Most megvan. Én bányászom a nyersanyagot, de a végső formáját az alkotótársaim fogják megadni, amíg lehet, az én közreműködésemmel. Elfogadom, ha esetleg én már nem látom az előadást. Nagyon szeretném, de ebben a játékban nem a győzelem, a részvétel a fontos.” /Karsai Dániel/

Bodó Viktor új előadása az önsegítő függő csoportok mintájára és igaz történetek alapján készül. A csoport olyan szélsőséges karakterek találkozóhelye, akik egyébként soha nem ülnének le egymással. Történeteikben a reália keveredik a mindennapi abszurddal, a dráma a tragikomédiával. Egy ilyen kétórás gyűlésen megtörténhet minden, ami csak elképzelhető, és az is, ami nem.

Marius von Mayenburg EX Fordította: Deés Enikő és Dömötör András

PÅ PLAKATEN


Az Ász Drámaiskola felvételi előkészítő csoportjának bemutató előadása

A nagy sikerű A hosszú élet titka alkotóinak új bemutatója ismét az izgalmas és sokszínű novellaszínházi műfajban születik.

Jean Genet: Cselédek (ford.Nagy Péter) SZFI vizsgaelőadás

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.