6 szín

Program


Mándy Ildikó: RésJ
2

Mándy Ildikó: RésJ

TáncKedd! - Fizikai színház-kémiai behatásokkal, Rómeó és Júlia - Shakespeare után, továbbra is, szabadon.

A gyűlölet és a szeretet, a testi szerelem és egyéb testi szenvedélyek, a konvenciók, a hatalom, a kiszolgáltatottság elleni küzdelem, a szabadságvágy - ahogy mi látjuk.


 more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, April 26 2011 8:00PM

„Mi nehezebb? Egy másfél kilós Shakespeare-kötet, vagy százötven deka csokipapír? A Shakespeare-összesből kihullik a színpadra néhány bonbon-celofán, s épp rómeóésjúliányi súlya van."

Itt a pillanat szembenézni az ifjúsággal, mielőtt elmúlik: hogy milyen is valóban.[...] Nézzük őket. Megszakad a szívünk. És megdobban, mert ebben a sírban megleljük azt, amire vágyuk: a bűntudatlan örökifjúságot." (Géher István, Shakespeare-olvasókönyv)

A 2008-ban bemutatott (Lady) Macbeth-ek után a RésJ a Shakespeare tetralógia második része.

Mándy Ildikó Társulata 1999-ben alakult. Az állandó munkatársak mellett, minden produkció kiegészül az előadásnak megfelelően kreatív, alkotó gondolkodású művészekkel. A RésJ című előadásban két fiatal színművész Madák Zsuzsanna és Czakó Máté szerepel a (Lady) Macbeth-ek című produkcióból már ismert Mándy Ildikó, Fenyves Márk párossal együtt.

Az előadás a Magyar Mozdulatművészeti Társulattal koprodukcióban készült.

Our offer


Ahogy egy kritikusa írta: „Akinek nehéz a szíve, vagy csak melegségre vágyik, nézze meg ezt a darabot. Aki a nagy generáció tagja és képtelen megérteni az unokáját, vagy az ipszilon generációé, és kiborítják a nagyszülei, nézze meg ezt a darabot. Aki egyszerűen szereti a színházat, nézze meg ezt a darabot.”

A társas-játékban a közönség is aktív részesévé válhat párkapcsolatainkról szóló forgatókönyvek alakulásának. Szokásos zsákutcák kelnek életre, és az improvizációs jelenetek segítségével, görbetükrön keresztül sírva-nevetve láthatunk rá önmagunkra. Célunk: közösen alkotva, játszva, nevetve, szórakozva tanulni magunkat, egymást.

A nagy sikerű A hosszú élet titka alkotóinak új bemutatója ismét az izgalmas és sokszínű novellaszínházi műfajban születik.

Suggestions


Janikovszky Éva eddig színpadon soha be nem mutatott könyvei alapján, először színpadon: a születéstől a kiskamaszkorig az élet minden nyűge.

Marius von Mayenburg EX Fordította: Deés Enikő és Dömötör András

Ildikó kiváló szakpolitikus, aki komoly karrier előtt áll, amennyiben le tudja küzdeni egy apró hibáját: nem tud hazudni.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.