Macskafogó
A Ternovszky Béla által rendezett Macskafogó igazi kultuszfilm, minden idők egyik legsikeresebb magyar rajzfilmje, Szikora Róbert keze alatt – musical formájában éledt újjá.
A Ternovszky Béla által rendezett Macskafogó igazi kultuszfilm, minden idők egyik legsikeresebb magyar rajzfilmje, Szikora Róbert keze alatt – musical formájában éledt újjá.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Fredag, 05. December 2025 19:00
A Magyarock Dalszínház Komárom bemutatja
MACSKAFOGÓ (musical 2 felvonásban)
Zeneszerző és dalszövegíró: Szikora Róbert
Dramaturg: Iglódi István, Vizeli Csaba
Ternovszky Béla és Nepp József nagysikerű rajzfilmje alapján.
Varázslatos dalok könnyfakasztó humorral fűszerezve, akciódús történetben tárják elő a kultikus szereplők (Mr. Tájföl, Safranek, Lusta Dick) és új partnereik kalandjait. Az 1986-ban készült rajzfilm mit sem vesztett a népszerűségéből. A macskák és az egerek közötti gengszterháború már a végső összeomlás szélére sodorja az egereket, de Grabowski, a kiégett titkos ügynök egér, önként vállalt száműzetés után elindul Pokióba, hogy megmentse az egértársadalmat és kiszabadítsa az elnök elrabolt leányát. A macskaszindikátus vezetője patkány kommandót indít üldözésére, melynek során macska-egér barátságok, nagy szerelmek és véget nem érő kalandok kísérik szereplőinket.
Szereplők
Grabowski............................................................. MÉSZÁROS TAMÁS
Mr.Tájföl................................................................ CSENGERI ATTILA / KÓSA ZSOLT
Elnök..................................................................... ONDRIK JÁNOS
Safranek................................................................ GIELER CSABA
Holly....................................................................... TAR GABRIELLA
Miss Gatto – Dizőz................................................. KUCZMANN ÁGNES
Lusta Dick.............................................................. PAPP CSABA
Billy......................................................................... NÁDAS GÁBOR DÁVID
Buddy..................................................................... P. PETŐCZ ANDRÁS
Cookie.................................................................... ENYINGI ZSÓFIA
Tissy....................................................................... TÓTH DOROTTYA
Edlington – Alibenkuka.......................................... SZARVAS BALÁZS
Maxi Pocak – Schwarz - Tanácstag....................... KRNCAN MILÁN
Cicó........................................................................ MÁSIK ABIGÉL
Samu...................................................................... MÁSIK ÁKOS
M. N. Taal, Pedro, Csapos, Rikkancs..................... TÖPLER TAMÁS
Macsó - Nielsen...................................................... HARMATI MÁRTON
Cicus - Tanácstag................................................... CSIZMADIA EDINA
Továbbá
ORBÁN ZSÓFIA, LANCZ ALEXANDRA, MÁSIK ANITA, SZÉP KINCSŐ MÁRTA
BERLIK ÁDÁM, SZABÓ ÁKOS
Alkotók
Visual: Stage Magic Kft.
Hang: Bertalanits Zoltán
Világítás: Zalka Norbert
Díszlet: Vizeli Csaba
Jelmez: Húros Annamária – Másikné Vizeli Anita
Ügyelő: Dékány Tibor
Koreográfus asszisztens: Csizmadia Edina
Koreográfus: Bakó Gábor
Rendező: Vizeli Csaba
Bodó Viktor új előadása az önsegítő függő csoportok mintájára és igaz történetek alapján készül. A csoport olyan szélsőséges karakterek találkozóhelye, akik egyébként soha nem ülnének le egymással. Történeteikben a reália keveredik a mindennapi abszurddal, a dráma a tragikomédiával. Egy ilyen kétórás gyűlésen megtörténhet minden, ami csak elképzelhető, és az is, ami nem.
Vidám, zenés időutazás a 80-as évek világába, ahol ismét betupírozhatjuk a hajunkat, elmerülhetünk a sárvári termálkristály habjaiban egy pohár Traubit kortyolgatva, és ismét ovisok, kisdobosok, vagy iskolai discoban lassúzó, szerelmes tinik lehetünk, és válltöméses selyemblúzban slágereket dúdolhatunk világsikerről álmodozva.
Alan Turing, avagy "egy rejtett zseni élete" című előadás arra tesz kísérletet, hogy más szemszögből, közel hozva Turing alakját a nézőhöz, betekintést enged abba a világba, amibe sokáig csak maga Turing léphetett be.
Rényi Ádám keserédes, abszurd és meglepő történeteinek hőseit és antihőseit négy színész kelti életre egy sokszínű, sokhangulatú, nevetésben és könnyekben…
Kocsmaária sok nevetéssel és sírással.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.