6 szín

program


Koldusopera

Koldusopera

JOHN GAY - Johann Christoph Pepusch: KOLDUSOPERA
 Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Søndag, 13. Januar 2019 19:00

John Gay Koldusoperáját a XVIII. század első felében írta Johnatan Swift ötlete alapján. A koldusok, prostituáltak, rablók és börtönlakók körében játszódó, angol fekete humorral megírt történet megteremtette a “ballad opera” műfaját, hatalmas sikerrel játszották évtizedekig és hatása a huszadik századig elnyúlt, hiszen Brecht is Gay történetét dolgozta újra.
Gay darabja erős színházi eszközökkel és vadító alakok megteremtésével beszél a szegénység kiszolgáltatottságáról, a kis- és nagystílű gazemberségről, a morál totális felszívódásáról, groteszk humorral.
Zenéjét (mely a korabeli angol barokk dalok, népszerű és újan írt dallamok segítségével formálódik   talán inkább zenés játékká mint operává) maga Gay (aki a zenéhez is jól értett) és német zeneszerző barátja Johann Christoph Pepusch állította össze és szerezte.
A Koldusopera kiváló lehetőség, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem negyed éves zenés szakirányú színművészhallgatói, akik a pályájuk elején álló, de már összetett műfajokban könnyedén és magas színvonalon eligazodó fiatal színművészek, bemutatkozzanak a nagyközönségnek.

Szereposztás:

PEACHUM                                          Imre Krisztián
LOCKIT                                               Kurucz Dániel
MACHEATH                                         Brasch Bence
FILCH                                                Jenővári Miklós
HERVASZTÓ MATT                          Borsi Balogh Máté
SIKAMLÓS SAM                              Hajdu Péter István
ZSEBES HARRY                                Hunyadi Máté
KOLDUS                                           Fáncsik Roland
SZÍNÉSZ                                             Fekete Gábor
PEACHUMNÉ                                        Bori Réka
POLLY PEACHUM                              Czvikker Lilla
LUCY LOCKIT                                     Széles Flóra
BÚVÁR JENNY                                  Józsa Bettina
RAFKÓS DOXY                            Nagy Bakonyi Boglárka
LOTYÓ DOLLY                                   Ladányi Júlia
REZES MOLLY                               Mentes Júlia Virginia
SUKEY TAWDRY                               Litauszky Lilla


Zenei vezető: Selmeczi György
Dramaturg, fordítás: Sándor Júlia
Karmester: Szabó Mónika
Zenészek: Szép András, Kéringer Dávid, Császár Péter
Díszlet, jelmez: Hermann Anett, Pajor Patrícia
Mozgás: Blaskó Borbála

Rendezőasszisztens: Varga Miklós
Rendező: Novák Eszter

 

Az előadást az NKA támogatja.

Aktuelt


Bodó Viktor új előadása az önsegítő függő csoportok mintájára és igaz történetek alapján készül. A csoport olyan szélsőséges karakterek találkozóhelye, akik egyébként soha nem ülnének le egymással. Történeteikben a reália keveredik a mindennapi abszurddal, a dráma a tragikomédiával. Egy ilyen kétórás gyűlésen megtörténhet minden, ami csak elképzelhető, és az is, ami nem.

Eberhard Streul darabja nyomán Magyar szöveg: Parti Nagy Lajos

Székely Csaba „10” című darabjának átdolgozott változatát az Ász Drámaiskola növendékei mutatják be.

PÅ PLAKATEN


A darab lenyűgöző képet ad egy bizonyos pszichiátriai állapotról, miközben súrolja a bűnügyi dráma és a science fiction műfaját.

Az Ász Drámaiskola felvételi előkészítő csoportjának bemutató előadása

„Improvizációs gasztroszínház – sok röhögéssel, alapvetően édes ízben, és némi savanykás zamattal. Mindezt kultúrtörténeti szempontból több rétegben egymásra pakoljuk, aztán…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.