Kakuk Marci
Tersánszky Józsi Jenő: Kakuk Marci
Zenés bohóság
Tersánszky Józsi Jenő: Kakuk Marci
Zenés bohóság
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Fredag, 30. December 2016 19:00
Kakuk Marci állástalan kültelki amorózó, piaci polgár, a csavargóélet született arisztokratája, imádják a nők, mert stílusa van. Folyton pénztelen, nincs munkája se lakhelye, egyik napról a másikra él. Mégis tele van jókedvvel, optimizmussal, igazi népi hős, a groteszk fajtából. Tréfás szélhámos ő, akinek mindig szerencséje van, a nála butábbakon diadalt arat, az élet nagy csatáiban azonban rendre alulmarad.
Marci kalandjai során rátalál az igaz szerelemre is, végül helyette a szabadságot és a pénzt választja, mindig a "mások fészkét", ahonnan kitaszítják, vagy magától továbbszáll…
A darab maró társadalomkritikája mai áthallásai miatt örökérvényű tanulságokat hordoz. Kakuk Marci sziporkázó, mélységekben és önfeledt pillanatokban bővelkedő figurájának megformálása kivételes jutalomjáték-lehetőség az őt alakító színész számára.
Bodó Viktor új előadása az önsegítő függő csoportok mintájára és igaz történetek alapján készül. A csoport olyan szélsőséges karakterek találkozóhelye, akik egyébként soha nem ülnének le egymással. Történeteikben a reália keveredik a mindennapi abszurddal, a dráma a tragikomédiával. Egy ilyen kétórás gyűlésen megtörténhet minden, ami csak elképzelhető, és az is, ami nem.
Neil LaBute szatírája a modern kori szépségideál kérdését járja körbe, annak tükrében, mennyire fontosak a külsőségek a siker és elismerés szempontjából és mennyire kényszerül megváltoztatni valaki önmagát az érvényesülés érdekében.
Yasmina Reza komédiája az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb nemzetközi színházi világsikere lett, számos nemzetközi díjat nyert. Párizsi bemutatója után nem sokkal itthon is bemutatták a Katona József Színházban, és nagy sikerrel játszották éveken keresztül.
Janikovszky Éva eddig színpadon soha be nem mutatott könyvei alapján, először színpadon: a születéstől a kiskamaszkorig az élet minden nyűge.
Ahogy egy kritikusa írta: „Akinek nehéz a szíve, vagy csak melegségre vágyik, nézze meg ezt a darabot. Aki a nagy…
Hófehérke és a négyfejű sárkány Mit csinál az ember , ha olyan négy zenésszel hozza össze a sors, akik külön-külön,…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.