6 szín

program


Agónia
8

Agónia

Miroslav Krleža: Agónia

Dömölky János nem először találkozik már Miroslav Krleža művével, hiszen az 1970-es évek második felében három televíziós filmet készített az író Glembay-trilógiájából (Glembay Ltd, Agónia, Léda). Mindegyik filmben Szemes Mari és Darvas Iván játszották a főszerepet.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Mandag, 11. November 2013 19:00

– Azért is mondtam igent Eperjes Károly művészeti vezető felkérésére, mert itt olyan szereplőgárda áll rendelkezésre, amelyik képes volt jó színvonalon elkészíteni az előadást, másrészt pedig a műben szereplő monarchiabeli társadalmi réteg magyarországi irodalmi feldolgozása még nem igazán történt meg és ez mindenképp érdekessé, nagyon izgalmassá tette ezt a munkát. A darab semmikép nem tűrte el a modernizálást, csak a naturalizmust, ami a magyar színjátszás régi és igen erős stílusa – mondta Dömölky János.

A Veszprémi Petőfi Színház Miroslav Krleža Agónia című drámáját szeptember 21-én mutatta be a Latinovits-Bujtor Játékszínben. Az előadásból tartottak nyáron egy un. előbemutatót, majd Zágrábban vendégszerepeltek a darabbal július 7-én, nagy sikerrel, a horvát író születésének 120. évfordulója alkalmából életre hívott fesztiválon.

Fordította: Dudás Kálmán

Aktuelt


A társas-játékban a közönség is aktív részesévé válhat párkapcsolatainkról szóló forgatókönyvek alakulásának. Szokásos zsákutcák kelnek életre, és az improvizációs jelenetek segítségével, görbetükrön keresztül sírva-nevetve láthatunk rá önmagunkra. Célunk: közösen alkotva, játszva, nevetve, szórakozva tanulni magunkat, egymást.

Kocsmaária sok nevetéssel és sírással.

Idén a Budapesti Színházak Éjszakájának egyik legnépszerűbb programja a rendezőpárbaj volt. Az eseményen Heltai Jenő Naftalin című vígjátéka adta az inspirációt, amely nyomán Rényi Ádám megírta saját egyfelvonásos darabját, a Molyirtókat.

PÅ PLAKATEN


Eberhard Streul darabja nyomán Magyar szöveg: Parti Nagy Lajos

up to -30%
Utazás a szempillám mögött Køb Billetter

A történet egy zárkózott kisfiú, Lackó, álmáról szól, aki egyetlen „barátját”, a féltve őrzött üveggolyóját hiába keresve elalszik. Álombéli utazása…

A nagy sikerű A hosszú élet titka alkotóinak új bemutatója ismét az izgalmas és sokszínű novellaszínházi műfajban születik.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.