Stabat Mater
Műsor:
G. Rossini: Stabat Mater 61’
Műsor:
G. Rossini: Stabat Mater 61’
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. április 15. kedd, 19:00
A Stabat Matert, a keresztfa tövében álló Máriát felidéző gyönyörű himnuszt – amelynek szerzője teljességgel nem bizonyíthatóan egy 13. századi ferences szerzetes, Jacopone da Todi – számosan megzenésítették már a zene történetében: a leghíresebb verzió minden bizonnyal Pergolesi remekműve. Ezúttal azonban az olasz opera történetének nagy mestere, Giacchino Rossini darabja csendül fel, aki máig tisztázatlan okból a világ operaszínpadainak koronázatlan fejedelmeként, sikereinek csúcsán, alig harminchét esztendősen visszavonult – idejét azon túl leginkább kedvenc foglalatosságai, a főzés és a társasági élet élvezete töltötte ki. Szerencsére a zenének azért nem fordított teljesen hátat: bonyodalmas kompozíciós munka után 1841-ben fejezte be saját Stabat Materét, amelyet – a kor legnagyobb énekesei közreműködésével lezajlott 1842. január 7-i premier után – a kortársak mesterműként ünnepeltek. A Győri Filharmonikus Zenekar és a Nemzeti Énekkar mellett ezúttal a legkiválóbb magyar operaénekesekből álló szólistaegyüttes működik közre a Rajna Martin vezető karmester által dirigált produkcióban.
Közreműködik:
Kristóf Réka — szoprán
Balga Gabriella — alt
Horváth István — tenor
Bakonyi Marcell — bariton
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Vezényel:
Rajna Martin
Bodó Viktor új előadása az önsegítő függő csoportok mintájára és igaz történetek alapján készül. A csoport olyan szélsőséges karakterek találkozóhelye, akik egyébként soha nem ülnének le egymással. Történeteikben a reália keveredik a mindennapi abszurddal, a dráma a tragikomédiával. Egy ilyen kétórás gyűlésen megtörténhet minden, ami csak elképzelhető, és az is, ami nem.
Yasmina Reza komédiája az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb nemzetközi színházi világsikere lett, számos nemzetközi díjat nyert. Párizsi bemutatója után nem sokkal itthon is bemutatták a Katona József Színházban, és nagy sikerrel játszották éveken keresztül.
Székely Csaba „10” című darabjának átdolgozott változatát az Ász Drámaiskola növendékei mutatják be.
Az Ász Drámaiskola felvételi előkészítő csoportjának bemutató előadása
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!