6 szín

Program


Maskarások

Maskarások

A Győri Filharmonikus Zenekar a Nikisch-bérletben megrendezett hangversenyének első számaként Hacsaturjan 1944-ben készült öt tételes Álarcosbál-szvitje hangzik el, amely a Lermontov drámájához 1941-ben komponált kísérőzene részleteit fűzi csokorba – legismertebb tétele a Keringő, amelyet minden bizonnyal az is ismer, aki a szerző nevét sem hallotta…  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. február 24. hétfő, 19:00

Műsor:
A. Hacsaturján: Álarcosbál — szvit   18'
J. Françaix: Klarinétverseny   25’
***      
P. I. Csajkovszkij:      V. (e-moll) szimfónia, op. 64, TH 29     44'

Közreműködik:
Varga Gábor — klarinét

Vezényel:
Török Levente

A Győri Filharmonikus Zenekar a Nikisch-bérletben megrendezett hangversenyének első számaként Hacsaturjan 1944-ben készült öt tételes Álarcosbál-szvitje hangzik el, amely a Lermontov drámájához 1941-ben komponált kísérőzene részleteit fűzi csokorba – legismertebb tétele a Keringő, amelyet minden bizonnyal az is ismer, aki a szerző nevét sem hallotta… A folytatásban az 1912 és 1997 között élt Jean Françaix 1967/68-ban készült négy tételes, hamisítatlan franciás szellemességgel, kimeríthetetlen ötletességgel megírt Klarinétversenye csendül fel a nagyszerű magyar klarinétművész, Varga Gábor szólójával. A hangversenyt az orosz romantika egyik emblematikus remekműve, Csajkovszkij reprezentatív 5. szimfóniája zárja. A koncert dirigense a fiatal magyar karmestergeneráció kiváló tehetsége, Török Levente, a Miskolci Szimfonikusok vezető karmestere lesz. 

Ajánlatunk


Kovács Dominik − Kovács Viktor Koloniál -A szerzőket a megírás során Tom Ziegler Grace és Gloria című drámája inspirálta.

Bodó Viktor új előadása az önsegítő függő csoportok mintájára és igaz történetek alapján készül. A csoport olyan szélsőséges karakterek találkozóhelye, akik egyébként soha nem ülnének le egymással. Történeteikben a reália keveredik a mindennapi abszurddal, a dráma a tragikomédiával. Egy ilyen kétórás gyűlésen megtörténhet minden, ami csak elképzelhető, és az is, ami nem.

A társas-játékban a közönség is aktív részesévé válhat párkapcsolatainkról szóló forgatókönyvek alakulásának. Szokásos zsákutcák kelnek életre, és az improvizációs jelenetek segítségével, görbetükrön keresztül sírva-nevetve láthatunk rá önmagunkra. Célunk: közösen alkotva, játszva, nevetve, szórakozva tanulni magunkat, egymást.

Ajánló


Ildikó kiváló szakpolitikus, aki komoly karrier előtt áll, amennyiben le tudja küzdeni egy apró hibáját: nem tud hazudni.

Idén a Budapesti Színházak Éjszakájának egyik legnépszerűbb programja a rendezőpárbaj volt. Az eseményen Heltai Jenő Naftalin című vígjátéka adta az…

Ahogy egy kritikusa írta: „Akinek nehéz a szíve, vagy csak melegségre vágyik, nézze meg ezt a darabot. Aki a nagy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!