6 szín

Program


Kocsis István: A Tér

Kocsis István: A Tér

Új színházi élményeknek ad teret a Kultúrkúria 2016 évad januárjától Klebelsberg Kamaraszínház + címmel . A bérletben meghirdetett nagyszínházi előadások mellett szeretnénk a magyarországi és határon túli repertoárokból kisebb teret igénylő, időnként kísérletező előadásokat válogatni, s ezzel a színházi világ sokszínű, izgalmas, különböző stílusokat alkalmazó produkcióit is felkínálni a kedves közönségnek.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. január 22. péntek, 19:00

Az első két alkalommal, januárban és februárban két ragyogó színész bravúros játékéban gyönyörködhetünk.

Január 22-én a marosvásárhelyi Yorick Stúdió előadását láthatjuk, Sebestyén Aba közreműködésével. Kocsis István Tér című, Bolyai Jánosról szóló egyszemélyes drámája kerül bemutatásra, Sebestyén Abát ismeri a hidegkúti közönség, nem régen játszotta színpadunkon a Szeretik a banánt, elvtársak? című monodrámát.

„A tér tudománya mégiscsak elég szép marad. Éppen a dolog természetében rejlik, hogy ez logikai következtetések útján nem ismerhető fel, csak közvetlen szemlélet alapján. Sőt még az angyalok számára is hozzáférhetetlen marad, ha közvetlenül ki nem tapasztalják. Csak egyetlen olyan lény van, kinek szemlélete előtt az egész természet nyitva áll: Isten, a tér mestere.”

Az abszolút térelmélet matematikai megalkotója, Bolyai János ezúttal filozófusként jelenik meg Kocsis István monodrámájában és a gondolkodó-alkotó ember önmeghatározó dilemmáival keresi a helyét az őt körülvevő világban, amit egyszerűen „TÉR”-nek nevez.

A világot „másként látó geométer” az emberiség „üdvét” tartja legfontosabb feladatának, mely az önmagunk legyőzésén alapuló felemelő érzés, a végtelen tér megtapasztalása, az időtlen „ÉN” csillagként alakuló felfedezése.

Sebestyén Aba a színpad terében és a néző tekintetébe kapaszkodva megidézi Bolyai János sajátságos térmegélését, személyiségének letisztulásán keresztül, mindnyájunk számára elérhetővé téve az abszolút tér-élményt.

Az előadást a Magyar Kultúra Napja tiszteletére mutatjuk be.

Ajánlatunk


Alan Turing, avagy "egy rejtett zseni élete" című előadás arra tesz kísérletet, hogy más szemszögből, közel hozva Turing alakját a nézőhöz, betekintést enged abba a világba, amibe sokáig csak maga Turing léphetett be.

Marius von Mayenburg EX Fordította: Deés Enikő és Dömötör András

Yasmina Reza komédiája az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb nemzetközi színházi világsikere lett, számos nemzetközi díjat nyert. Párizsi bemutatója után nem sokkal itthon is bemutatták a Katona József Színházban, és nagy sikerrel játszották éveken keresztül.

Ajánló


Idén a Budapesti Színházak Éjszakájának egyik legnépszerűbb programja a rendezőpárbaj volt. Az eseményen Heltai Jenő Naftalin című vígjátéka adta az…

A nagy sikerű A hosszú élet titka alkotóinak új bemutatója ismét az izgalmas és sokszínű novellaszínházi műfajban születik.

Eberhard Streul darabja nyomán Magyar szöveg: Parti Nagy Lajos

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!