Figaro házassága
A magyar színházi élet kultikus rendezője, Valló Péter az elmúlt években visszatért a Veszprémi Petőfi Színházba, ahol pályafutását kezdte. Most egy legendás és közismerten népszerű történetet a Figaro házasságát állítja színpadra.
A magyar színházi élet kultikus rendezője, Valló Péter az elmúlt években visszatért a Veszprémi Petőfi Színházba, ahol pályafutását kezdte. Most egy legendás és közismerten népszerű történetet a Figaro házasságát állítja színpadra.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2011. június 17. péntek, 19:00
Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais: Figaro házassága
vígjáték
A Figaro házassága: egyrészt remek kor- és jellemrajz, de bravúros cselvígjáték is. Kiáltvány a francia forradalom előtt, miközben a szerelem forradalmát hirdeti. Egy fiatal epekedő szerelmét az úrnője iránt, a megunt úrnő szerelmét a férje iránt, a férj vágyakozását minden fellebbenő szoknya után, gyarló és igaz, esendő és virgonc párokat.
Beaumarchais a polgári forradalom harcosa volt, aki Voltaire és Diderot tanítványaként a maró szatíra fegyverével küzdött a feudális kiváltságok ellen, és minden olyan hatalom ellen, amelyek a polgárvilág fejlődését akadályozták. Napóleon szerint: Figaró már maga volt az akcióban lévő forradalom.
Cselédek, Parasztok, Ajtónálló, lányok: Bölecz Virág, Héthy Diana, Kusnyér Anna, Vörösházi Krisztina, Réger Wanda, Oláh Dániel, Neményi Dávid, Vágási István, Lechner András, Madár K. Zoltán
Yasmina Reza komédiája az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb nemzetközi színházi világsikere lett, számos nemzetközi díjat nyert. Párizsi bemutatója után nem sokkal itthon is bemutatták a Katona József Színházban, és nagy sikerrel játszották éveken keresztül.
Ildikó kiváló szakpolitikus, aki komoly karrier előtt áll, amennyiben le tudja küzdeni egy apró hibáját: nem tud hazudni.
Alan Turing, avagy "egy rejtett zseni élete" című előadás arra tesz kísérletet, hogy más szemszögből, közel hozva Turing alakját a nézőhöz, betekintést enged abba a világba, amibe sokáig csak maga Turing léphetett be.
Ahogy egy kritikusa írta: „Akinek nehéz a szíve, vagy csak melegségre vágyik, nézze meg ezt a darabot. Aki a nagy…
Székely Csaba „10” című darabjának átdolgozott változatát az Ász Drámaiskola növendékei mutatják be.
Rényi Ádám keserédes, abszurd és meglepő történeteinek hőseit és antihőseit négy színész kelti életre egy sokszínű, sokhangulatú, nevetésben és könnyekben…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!