Dancingly Yours
Kortárs balett est három felvonásban
Kortárs balett est három felvonásban
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. május 7. vasárnap, 19:00
Wayne McGregor / Joby Talbot / Jack White III
A Chroma című darabot eredetileg a londoni Királyi Balett rendelte meg, amelynek premierje a Királyi Operaház előadásában a Covent Gardenben volt 2006. november 17-én.
Alexander Ekman / Mikael Karlsson / Erik Satie / Ane Brun
„Az Episode 31 a New York-i The Juilliard School végzős osztálya számára készült 2011-ben. A gyors sodrású jelenetekből álló művet a táncosokkal közösen alkottuk meg. Ez a mű, mely egy pörgős doboló szekvenciától indul, és egy Satie-darab inspirálta, a szépség természetéről való csöndes elmélkedésig ível, a fiatal, atletikus táncosok lelkesedésből táplálkozó energiáit állítja előtérbe” – mondta a mű keletkezéséről Alexander Ekman. A koreográfia a New York-i bemutató után látható volt Edinburgh-ban, és többek közt a Finn Nemzeti Balett és az Új-zélandi Királyi Balett is repertoárjára vette. 2019 szeptemberétől a Magyar Nemzeti Balett modern repertoárját színesíti.
"A fiatalos lelkesedéstől a csöndes elmélkedésig: ez mind tánc!"
Alexander Ekmant és Mikael Karlssont a Stepping Grounds Arts/Culture Management képviseli. www.steppinggrounds.com
Jiří Kylián / Wolfgang Amadeus Mozart
Jiří Kylián cseh koreográfus több táncművet is készített Mozart muzsikájára. A zeneszerző halálának 200. évfordulóján egy különleges balettel tisztelgett a nagy komponista előtt. Hat nő, hat férfi és hat kard szerepel ebben a különleges hangulatú alkotásban, melyben kellékként fekete, barokk stílusú ruhák, bizarr krinolinok is megjelennek. A darab képi szimbolikája egy olyan világot mutat be, ahol az agresszió, a szexualitás, a csönd, a muzsika, a sebezhetőség, az egymásra utaltság és az örök emberi szépség együtt létezik sajátos költőiségben. Merész látványosság, elegancia és stílusérzék jellemzik a koreográfusnak ezt az érett korszakából származó balettjét, amely 2013. májusa óta szerepel a Magyar Nemzeti Balett repertoárján.
Jiří Kylián / Wolfgang Amadeus Mozart
„…úgy döntöttem, hogy nem alkothatok szimplán egy, a zeneszerző humorérzékét és zenei zsenijét tükröző táncsorozatot. Ehelyett hat, látszólag zavarosnak tűnő képet koreografáltam…” (Jiří Kylián)
Bodó Viktor új előadása az önsegítő függő csoportok mintájára és igaz történetek alapján készül. A csoport olyan szélsőséges karakterek találkozóhelye, akik egyébként soha nem ülnének le egymással. Történeteikben a reália keveredik a mindennapi abszurddal, a dráma a tragikomédiával. Egy ilyen kétórás gyűlésen megtörténhet minden, ami csak elképzelhető, és az is, ami nem.
Felejtsd el a sztereotípiákat, Alexander Popa darabja három színész játéka. Férj feleség, jóbarát. Vélt és valós igazságok, nyomozás, (mert egy titok leleplezése mindig nyomozás is egy kicsit). Nevetni fogsz, majd meglepődsz, majd szembe kerülsz a titokkal.
A darab lenyűgöző képet ad egy bizonyos pszichiátriai állapotról, miközben súrolja a bűnügyi dráma és a science fiction műfaját.
Rényi Ádám keserédes, abszurd és meglepő történeteinek hőseit és antihőseit négy színész kelti életre egy sokszínű, sokhangulatú, nevetésben és könnyekben…
A nagy sikerű A hosszú élet titka alkotóinak új bemutatója ismét az izgalmas és sokszínű novellaszínházi műfajban születik.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!