Ádámok és Évák ünnepe
Shakespeare és a szenvedély - Színpadon a középiskolások
Bemutató: 2016.01.23.
Shakespeare és a szenvedély - Színpadon a középiskolások
Bemutató: 2016.01.23.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2016. január 23. szombat, 17:00
Veszprém megyei középiskolások produkciója az Ádámok és Évák program keretén belül
William Shakespeare élete és művei állnak annak az előadásnak a középpontjában, melyet hét Veszprém megyei középiskola nagyjából 100 diákja mutat be január 23-án a Veszprémi Petőfi Színházban.
A Veszprémi Petőfi Színház ismét átadja a színpadot a város és a megye középiskolásainak, hogy egy nagyszabású előadáson bemutatkozhassanak a közönségnek. Az Ádámok és Évák ünnepe szolnoki kezdeményezéshez 2011-ben csatlakozott a teátrum, azóta a középiskolások ötször, az általános iskolások pedig egyszer léphettek fel a színházban. A sorozat folytatásaként januárban William Shakespeare életéből és műveiből játszanak el jeleneteket a diákok, akik hét oktatási intézményből érkeznek. Veszprémből négy, Várpalotáról kettő és Balatonfüredről egy iskola vesz részt a különleges produkcióban.
A Petőfi Színház színészei szakmai segítséget nyújtanak az iskolák csoportjainak az előadás létrehozásához.
Bodó Viktor új előadása az önsegítő függő csoportok mintájára és igaz történetek alapján készül. A csoport olyan szélsőséges karakterek találkozóhelye, akik egyébként soha nem ülnének le egymással. Történeteikben a reália keveredik a mindennapi abszurddal, a dráma a tragikomédiával. Egy ilyen kétórás gyűlésen megtörténhet minden, ami csak elképzelhető, és az is, ami nem.
Történet napjaink fiataljainak szerelmi botladozásairól, bölcs emberismerettel, sziporkázó humorral és még több szeretettel.
Ahogy egy kritikusa írta: „Akinek nehéz a szíve, vagy csak melegségre vágyik, nézze meg ezt a darabot. Aki a nagy generáció tagja és képtelen megérteni az unokáját, vagy az ipszilon generációé, és kiborítják a nagyszülei, nézze meg ezt a darabot. Aki egyszerűen szereti a színházat, nézze meg ezt a darabot.”
Kocsmaária sok nevetéssel és sírással.
„Improvizációs gasztroszínház – sok röhögéssel, alapvetően édes ízben, és némi savanykás zamattal. Mindezt kultúrtörténeti szempontból több rétegben egymásra pakoljuk, aztán…
A nagy sikerű A hosszú élet titka alkotóinak új bemutatója ismét az izgalmas és sokszínű novellaszínházi műfajban születik.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!